W internecie coraz częściej możesz napotykać ogłoszenia, zatytułowane „kupię mieszkanie do remontu.” Być może zastanawiasz się, skąd się bierze ten fenomen? A może sam posiadasz mieszkanie do generalnego remontu i zastanawiasz się, czy może nie jest do doskonała okazja do zarobienia pieniędzy? Chciałbyś się dowiedzieć, ile możesz zarobić, sprzedając mieszkanie do remontu? Czy łatwo je sprzedać? A może lepiej najpierw doprowadzić je do jak najlepszego stanu? Na wszystkie te pytania, odpowiadamy w niniejszym artykule.

 

Odwiedź nasz skup nieruchomości

Mieszkanie do generalnego remontu – sprzedać czy remontować?

Jeżeli posiadasz mieszkanie do kapitalnego remontu, to na pewno zdajesz sobie sprawę z faktu, jak wielkim obciążeniem może ono być. Trudno jest w nich żyć, a jeszcze trudniej, doprowadzić je do ładu. Wiąże się to bowiem z przeznaczeniem na ten cel potężnego kapitału, którym niekoniecznie musisz dysponować. Wówczas, zadajesz sobie pewnie pytanie, czy może mieszkanie do generalnego remontu, nie jest idealnym pretekstem do wzięcia kredytu? Analizując wszelkie za i przeciw, prędko dojdziesz do kolejnego pytania – czy można po prostu sprzedać mieszkanie do remontu?

Owszem, z prawnego punktu widzenia, nic nie stoi na przeszkodzie, by spieniężyć nieruchomość, będącą w opłakanym stanie. Niemniej, warto sobie zadać pytanie, czy przeprowadzenie takiej transakcji, zawsze będzie się opłacać. Na rynku wtórnym, co rusz można znaleźć domorosłych biznesmenów, polujących na tanie mieszkania do remontu. Takie oferty, nie zawsze zapewnią Ci bezpieczeństwo, które powinno być Twoim priorytetem zawsze, gdy przeprowadzasz operacje o wysokiej wartości.

Jak nietrudno jest Ci się domyślić, mieszkanie do kapitalnego remontu, siłą rzeczy będzie warte mniej, niż takie, do którego od razu można się wprowadzić, lub wynająć w celach zarobkowych. Wielu może próbować wykorzystać Twoje położenie, oferując cenę dużo niższą, niż zadowalająca. Jeśli więc naprawdę chcesz sprzedać mieszkanie do remontu, ale zachowując przy tym niezbędne środki bezpieczeństwa, mając przy tym pewność, że nie będziesz na transakcji stratny, to odpowiedzią na Twoje zapotrzebowanie, może stać się nasz skup nieruchomości online – więcej na ten temat przeczytasz na końcu tego artykułu.

Tak czy inaczej, masz prawo znać wszystkie opcje, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Alternatywą jest po prostu wyremontować nieruchomość, doprowadzając ją do stanu pierwotnej używalności. Wówczas będziesz mógł sprzedać drożej – również korzystając z usług naszego biura, czym zapewnisz sobie szybki napływ gotówki. Jak jednak zabrać się za to przedsięwzięcie? Na co powinieneś zwrócić uwagę, zabierając się za mieszkanie do generalnego remontu?

 

Koniecznie sprawdź nasz skup zadłużonych mieszkań

Jak przygotować mieszkanie do kapitalnego remontu?

Generalny remont mieszkania, musi swój żywot rozpocząć na kartce papieru. Każde skomplikowane przedsięwzięcie, wymaga sporządzenia odpowiedniego planu, szczególnie wówczas, gdy w grę wchodzą spore pieniądze. A jak być może się domyślasz, mieszkanie do kapitalnego remontu, to istny pochłaniacz środków. Dlatego też, musisz poważnie wziąć się za wewnętrzny audyt swojej nieruchomości, zanim dokładnie zdecydujesz, w którym miejscu powinieneś ulokować swoje fundusze.

Przede wszystkim, podziel rodzaj przedsiębranych prac, na dwa rodzaje. Pierwszy z nich, powinny stanowić prace konieczne, niezbędne dla faktycznego odnowienia nieruchomości. Naturalnie, szczegóły są w każdym przypadku inne, ale można domniemywać, że mieszkanie do generalnego remontu, zawsze będzie wymagało malowania ścian, czy wymiany instalacji: gazowej, elektrycznej, czy wodno-kanalizacyjnej. Prawdopodobnie, niezbędna będzie również wymiana podłóg.

Drugim z rodzajów prac, są te, które niekoniecznie będą niezbędne, ale ich przeprowadzenie może znacznie zwiększyć komfort życia w danym mieszkaniu, lub po prostu znacząco zwiększyć jego wartość. W skład takiego przedsięwzięcia, wejdzie na pewno wymiana mebli, szaf, czy komód, a nawet sprzętu RTV i AGD. Warto również pomyśleć o pełnej termomodernizacji mieszkania, wraz z systemem nowoczesnej rekuperacji – nie jest to tania inwestycja, ale na pewno się zwróci, zarówno w oszczędnościach, jak i zdrowiu mieszkańców.

Podsumowując wszystko, czego mieszkanie do generalnego remontu potrzebuje, przychodzi czas na podsumowanie wydatkowanych w przyszłości funduszy. Mogą to być niemałe pieniądze, śmiało celujące w sumę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do tego, musisz doliczyć koszt profesjonalnej ekipy remontowej, która omawiane tutaj prace wykona – chyba, że masz dość umiejętności, by zająć się tym wszystkim samodzielnie. Wówczas, będziesz musiał zainwestować wyłącznie czas.

„Sprzedam mieszkanie do remontu”, czyli o czym pamiętać w ogłoszeniu

Jeżeli jednak wolałbyś, żeby Twoje mieszkanie do kapitalnego remontu, zostało sprzedane w takim stanie, w jakim się znajduje, a także masz ochotę samodzielnie poszukać na nie kupca, to nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko napisać odpowiednie ogłoszenie. Nie łudź się, że to takie banalne, jak Ci się wydaje – mieszkanie do remontu dużo trudniej jest sprzedać, niż takie, do którego nazajutrz można się wprowadzić.

Z tego względu, pisząc ogłoszenie, musisz mieć na uwadze kilka trików i dobrych praktyk, których zastosowanie pozwoli Ci znacznie zwiększyć skuteczność tworzonego anonsu. Pierwszą rzeczą, o jakiej musisz pamiętać, jest treść tytułu ogłoszenia. Nie pozwól na to, by suche „sprzedam mieszkanie do remontu”, było jedynym wabikiem na Twoich potencjalnych kontrahentów – to stanowczo za mało. Mimo, iż niezbędnym jest wskazanie, że bez prac remontowych się nie obejdzie, to zawrzyj w tytule informacje, dotyczące metrażu mieszkania, oraz ilości obecnych w nim pomieszczeń.

Sprzedając mieszkanie do generalnego remontu, musisz pamiętać również o szeregu zdjęć, jakimi będziesz zobowiązany uraczyć przyszłego nabywcę. Musisz tu mieć na uwadze, by w żadnym wypadku nie ukrywać jakichkolwiek wad, które mogą dla kupującego mieć istotne znaczenie. Przedstaw mieszkanie takim, jakim jest, skrupulatnie fotografując każde z pomieszczeń. Nie pomijaj nawet najtragiczniejszych elementów nieruchomości, które w wyobraźni nabywcy, będą jawić się wyłącznie jako przyszłe koszty.

Tak czy inaczej, paradoksalnie, postaraj się o to, by zdjęcie tytułowe ogłoszenia, było jak najbardziej reprezentatywne, skłaniając potencjalnego kupca do nabycia Twojej nieruchomości. Nawet mieszkanie do kapitalnego remontu musi mieć w sobie jakiś jasny punkt – wykorzystaj go! Następnie, wystarczy, że przejdziesz do właściwej treści ogłoszenia. Tam, poza szczerą uczciwością, poszukaj jakichś plusów nieruchomości, które mogłyby skłonić inwestora do zakupienia takiego mieszkania. Może to być na przykład niezwykle atrakcyjna lokalizacja, lub wyjątkowo wygodny rozkład pomieszczeń, czy spory metraż.

Skup nieruchomości online, jako najlepsza odpowiedź na mieszkanie do remontu

Jak zapewne widzisz, rynek wtórny nie jest usłany różami – szczególnie, gdy próbujesz na nim zbyć mieszkanie do remontu. Wysoki koszt napraw i odświeżeń, może Cię przerażać – z drugiej strony, możesz obawiać się zbytniego zaniżenia ceny, w przypadku spotkania dość dyskretnie uczciwego nabywcy. A co, jeżeli w ogóle nie uda Ci się żadnego znaleźć? Wówczas, w sukurs przyjdzie Ci nasz skup nieruchomości online!

Kupimy Twoje mieszkanie do generalnego remontu, oferując Ci nie tylko uczciwą cenę i bezpieczeństwo transakcji, ale również szybkość jej przeprowadzenia, nieznaną w innych rejonach rynku. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami poprzez Formularz Kontaktowy, a Twoje mieszkanie będzie mogło zostać sprzedane już w ciągu kilku dni! Co więcej, już w dzień nawiązania kontaktu, będziesz mógł liczyć na bezpłatną wycenę online zbywanego mieszkania.

Ponadto, udzielimy Ci wszelkich niezbędnych wskazówek, dotyczących dokumentacji, jaką będziesz musiał zebrać, by sprzedać mieszkanie do kapitalnego remontu – co więcej, pomożemy Ci ją skompletować, a nawet, jeżeli tego chcesz, to zrobimy to za Ciebie! Sam kontakt z nami jeszcze do niczego Cię nie zobowiązuje, więc dlaczego by nie spróbować?

 

Zobacz również skup nieruchomości w Warszawie