Ceny mieszkań i domów w 2022 roku, mogą interesować Cię nie tylko wówczas, gdy jesteś właścicielem nieruchomości i zastanawiasz się nad jej sprzedażą, ale również wówczas, gdy przymierzasz się do kupna mieszkania. Jak wiadomo, jest to inwestycja wymagająca ogromnego zaplecza finansowego, dlatego kupując mieszkanie, warto szukać oszczędności – zaś sprzedając, okazji do zwiększenia swojego zysku. Żeby dobrze ulokować kapitał, należy znać trendy, panujące na rynku – przeanalizować, jakie były ceny nieruchomości w 2021 roku, co na nie wpłynęło, oraz czego możemy się spodziewać po najbliższych latach. W tym wszystkim, pomoże Ci ten artykuł.

 

Zobacz nasz skup działek

Ceny nieruchomości w 2021 roku – jak wyglądały?

Przez wiele ostatnich lat, możemy na rynku nieruchomości obserwować pewien stały trend – ceny mieszkań rosną. Doprowadziło to nawet do sytuacji, w której wielu z nas jest przekonanych, że taki stan rzeczy jest naturalny i nie może nigdy się zmienić. Teoretycznie, jest to błąd – porównywanie inwestowania w nieruchomości, do inwestowania w złoto czy kryptowaluty, nie powinno mieć miejsca, jeśli poważnie myślisz o bezpieczeństwie swojego kapitału. W praktyce jednak, ceny mieszkań 2022, nie budzą żadnych wątpliwości, że na razie możesz spać spokojnie.

Ceny nieruchomości w 2021 roku, mimo wzrostowych trendów, owiane były pełnymi grozy i zaniepokojenia opiniami ekspertów, dopatrujących się w rynku nieruchomości bańki inwestycyjnej, która lada dzień miała pęknąć, a wraz z nią, portfele wielu inwestorów i zwykłych właścicieli nieruchomości, zainteresowanych sprzedażą. Jak wiemy, nic takiego się nie wydarzyło, a ceny mieszkań w 2021 roku, biły kolejne rekordy. Naturalnie, jest to również zależne od miasta, ale tendencja każdorazowo jest taka sama.

Warto jednak odnotować, że w 2021 roku, zgodnie z danymi statystycznymi, dużo większym zainteresowaniem cieszyły się domy, aniżeli mieszkania. Trudno przewidzieć, co tak naprawdę wpłynęło na tak monumentalny popyt na domy, choć możemy domniemywać, że w głównej mierze, sprawiły to rosnące ceny mieszkań, sprawiając, że wzięcie nieco większego kredytu, było po prostu dużo bardziej opłacalne. Co więcej, jak nietrudno się domyślić, popyt na domy, spowodował także wysoki wzrost ich cen, w niektórych miastach – takich jak Sopot, czy Warszawa – nawet o 40%.

Co wpłynęło na ceny mieszkań w 2021 roku?

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, trzeba przyznać, że jeśli chodzi o ceny domów, 2022 rok nie przyniósł szczególnych zmian w trendach, porównywalnie do roku poprzedniego – ceny nadal rosną. Jednak fakt, że rosną w tak zastraszającym tempie, jest godny odnotowania. Powinieneś również zwrócić uwagę na fakt, że istnieje dość oczywista korelacja, między wartością rynkową domów, a cenami działek budowlanych. One również zyskują na popularności, więc jeżeli szukasz dobrego miejsca na ulokowanie swojego kapitału, to być może właśnie tam powinieneś skierować swój wzrok.

Jednak żeby inwestować świadomie, trzeba znać nie tylko bieżące trendy na danym rynku, ale również wiedzieć, jakie procesy kreują zachodzące na nim zmiany. Ceny mieszkań i domów w 2022, nie są zjawiskiem trudnym do przewidzenia, jednak wcale nie dlatego, że zwyżkowe trendy są stałym elementem ich historii. Wpływ na to ma cały szereg zdarzeń, które jako inwestor, powinieneś obserwować i wyciągać z nich wnioski.

Jednym z podstawowych elementów, wpływających na ceny nieruchomości, jest oczywiście popyt na nie. Ale skąd się on bierze? Dlaczego rośnie? Przecież nasz kraj wcale nie cieszy się szczególnym wyżem demograficznym, który usprawiedliwiałby mnogość tak kosztownych inwestycji. Trzeba Ci zatem wiedzieć, że niemal połowa zakupów na rynku nieruchomości, poczyniona została przez inwestorów, którzy mają zamiar później odsprzedać rzeczone mieszkania i domy, po nieco wyższej cenie. A mogą to robić głównie dlatego, że coraz łatwiej można nabyć tani kredyt hipoteczny.

Niemniej, próbując swoich sił w tego typu inwestycjach, trzeba pamiętać o dwóch rzeczach – prędkości działania, oraz o tym, kiedy należy sprzedać swoje mieszkanie, wyprzedzając możliwość odwrócenia trendów. Zgodnie z powszechnymi analizami, definitywny koniec łatwego inwestowania w nieruchomości, może nastąpić nawet w 2023 roku – nie warto jednak czekać tak długo. Jeżeli jesteś posiadaczem nieruchomości, możesz pomyśleć o szybkim jej spieniężeniu jeszcze dziś – wystarczy, że skontaktujesz się z naszym skupem nieruchomości online, a my pokażemy Ci, jak możesz dobrze zarobić.

 

Odwiedź nasz skup nieruchomości

Ceny mieszkań 2022 – czego możemy się spodziewać?

Ceny mieszkań 2022, to coś, co rozbudza wyobraźnię wielu inwestorów. Popyt na nieruchomości stale się zwiększa, a wraz z nim ich cena. Co przede wszystkim wpłynie na wartość domów i mieszkań w tym roku? Wyżej pokazaliśmy Ci, że rynek nieruchomości jest w pewnym sensie samonapędzającą się maszyną, gdzie wzajemne relacje są w dużej mierze budowane przez inwestorów, niestrudzenie lokujących swój kapitał w mieszkania i domy. Czy w 2022 roku będziemy mogli uświadczyć tego samego?

Okazuje się, że jak najbardziej. Znacznie zmniejszone stopy procentowe, będą miały ogromny wpływ na tanie kredyty hipoteczne, których banki będą udzielały na potęgę. Tym samym, wzrośnie ilość inwestycji w nieruchomości, co daje nam oczywisty wniosek, że ceny mieszkań 2022, podobnie jak ceny domów 2022, w dalszym ciągu będą osiągać coraz wyższe wartości, a trend ten najpewniej utrzyma się również w roku 2022.

Warto dodać, że nasz kraj mierzy się aktualnie z najwyższą inflacją od 21 lat. Tak tragiczna sytuacja gospodarcza, z całą pewnością zmusi wielu Polaków do szukania jakiegoś zabezpieczenia dla swoich oszczędności – w wielu przypadkach, będą to właśnie nieruchomości, co jeszcze bardziej nakręci cenową spiralę. Pamiętaj jednak, tak jak już wcześniej wykazaliśmy, że inwestycja w nieruchomości jest stabilna, ale do czasu – jeżeli przegapisz okres, w którym należy zbyć mieszkanie czy dom, to Twój portfel odczuje to bardzo boleśnie.

Nie sposób również nie zauważyć, że ceny mieszkań 2022, a także poziom ich procentowego wzrostu, będzie się różnił, w zależności od miasta. Doświadczenia z ubiegłego roku pokazały, że największe skoki cenowe, można zaobserwować w dużych miastach wojewódzkich, takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań, czy Gdańsk (włącznie z Sopotem), a w mniejszych miejscowościach, wzrosty cen są odpowiednio mniejsze.

Co przyniósł nam rynek nieruchomości 2021?

Rynek nieruchomości 2021, a w zasadzie, procesy, jakie na jego łamach mogliśmy obserwować, dostarczyły nam mnóstwa niezwykle cennej wiedzy, dotyczącej przyszłości samych nieruchomości, jako materiału inwestycyjnego. Dzięki omawianym zdarzeniom, jesteśmy w stanie dość dokładnie przeanalizować przyszłość rynku nieruchomości w Polsce, a także jego „termin przydatności”, po którym wszyscy Ci, którzy lokowali kapitał w mieszkania i domy, mogą nie być szczególnie weseli.

Poznaliśmy również najbardziej optymalny kierunek, w jakim inwestycje w tej dziedzinie powinny podążać, czyli działki budowlane. No i oczywiście, udało nam się odpowiedzieć na stawiane w tytule artykułu pytanie: Ceny mieszkań i domów w 2022 roku – wzrosną czy spadną? Naturalnie, wzrosną. Co więcej, w 2022 roku również wzrosną, a najpewniej także w roku 2023. Jednak dalsza przyszłość rynku jest niepewna. Być może zastanawiasz się teraz, czy w obliczu otrzymanych informacji, powinieneś podejmować jakieś kroki?

Otóż jest pewna opcja, z której skorzystanie mógłbyś rozważyć. Jest nią nasz skup nieruchomości online, który cieszy się stale rosnącą popularnością wśród coraz szerszej rzeszy Klientów, analogicznie wręcz do wzrastających cen nieruchomości. Właściciele domów i mieszkań, obdarzają nas pełnym zaufaniem nie bez przyczyny – wiedzą bowiem, że dzięki nam, mogą zrobić dobry interes: zarobić uczciwe pieniądze, w niezwykle krótkim czasie, przy zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa, które nie zawsze są gwarantowane na rynku wtórnym.

Chcesz wiedzieć więcej o tym, w jaki sposób działamy? Nic prostszego! Skontaktuj się z nami za pomocą Formularza Kontaktowego i otrzymaj bezpłatną, niezobowiązującą wycenę online zbywanej nieruchomości, by w ciągu kilku kolejnych dni, móc ją spokojnie spieniężyć. Pomagamy w skompletowaniu niezbędnych dokumentów, a także nie boimy się transakcji trudnych, takich jak mieszkania obciążone prawnie, zadłużone, czy wymagające remontu. Nie czekaj, aż pęknie bańka – zgłoś się do nas już dziś!

 

Zobacz również skup nieruchomości w Warszawie