Pożyczki i kredyty są bardzo pomocne. Często jest to jedyne wyjście z trudnej sytuacji finansowej. Niestety bardzo łatwo wpaść w spiralę długów i bardzo ciężko się z niej wyplątać. Zastanawiasz się jak wyjść z długów nie mając pieniędzy? Jak wyjść z długów chwilówek albo jak wyjść z długów komorniczych? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania. W poniższym artykule znajdziesz kilka porad jak poradzić sobie w trudnej sytuacji finansowej oraz jak pozbyć się zadłużenie.

Jak wyjść z długów i czym jest windykacja?

Wiele osób słysząc o windykacji robi wielkie oczy z przerażenia. Nie jest to najgorsza z sytuacji w jakich możemy się znaleźć jeżeli dalej będziemy lekceważyć problem. Zapewne nie chcesz się zastanawiać jak wyjść z długów komorniczych. Żeby do tego nie doprowadzić należy współpracować już na etapie windykacji. Można wypracować wspólne rozwiązania, które okażą się korzystne dla obu stron. Pracownik windykacji może zaproponować zmniejszenie rat albo chwilowe odroczenie spłaty zadłużenia. To wszystko pomoże nam odetchnąć z ulgą i przygotować się na dalszą spłatę zadłużenia. Łatwym sposobem na wyjście z długów jest skontaktowanie się z firmą skupującą nieruchomości.

Jak wyjść z długów? – przygotuj plan działania

Najlepiej na spokojnie przeanalizować sytuację finansową i stworzyć plan spłaty zadłużenie. Jeżeli nie wiesz jak wyjść z długów finansowych to postaraj się rozważyć wszystkie dostępne opcje. Dobrym rozwiązaniem jest poszukanie oszczędności w domowym budżecie. Może lepiej w danym momencie odpuścić sobie zagraniczne wakacje czy zakup nowego telewizora. W przypadku zadłużenia każda złotówką jest bardzo cenna. Należy pamiętać, że długi same nie zniknął, a nie chcemy przecież zastanawiać się jak wyjść z długów komorniczych. Chwilówki też się są dobrym rozwiązaniem, pomogą na chwile ale długoterminowo będą tylko dodatkowym obciążeniem. Zazwyczaj mają bardzo wysokie oprocentowanie więc wpadamy w coraz większą spiralę zadłużenie. Jak wyjść z długów chwilówek? Jest to bardzo trudne więc lepiej takich sytuacji unikać.

Czy przedawnienie długu rozwiązuje problem?

Wiele osób celowo przeciąga sytuację w czasie i nie spłaca długu terminowo licząc na jego przedawnienie. Niestety nie jest to takie proste. Trzeba pamiętać, że sąd ma prawo do przesuwania terminu przedawnienia. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których dług ulega przedawnieniu ale są to sytuacje bardzo rzadkie. Do przedawnienia dochodzi zazwyczaj po 6 latach, jednak najczęściej sąd wydłuża ten okres. W niektórych przypadkach termin przedawnienia może być inny. Ważne jest też to, że przedawnienie nie jest równoznaczne z anulowaniem długu. Bank wciąż ma prawo egzekwować od nas spłatę zadłużenia czy wpisać nas do rejestru KRD, nie może jedynie stawić nas przed sądem. Jeżeli nie chcesz zastanawiać się jak wyjść z długów finansowych to lepiej nie czekać z założonymi rękami aż dług się przedawni.

Sprzedaż nieruchomości, aby spłacić długi

Jak wyjść z długów nie mając pieniędzy? – upadłość konsumencka

W skrajnych przypadkach ogłoszenie upadłości konsumenckiej może okazać się jedynym wyjściem. To jak wyjść z długów komorniczych zależy od tego w jakiej obecnie sytuacji finansowej się znajdujemy. Upadłość konsumencka to oddłużenie czyli umorzenie części lub całości zadłużenia. Dzieje się to w sytuacji niewypłacalności. Osoba decydująca się na takie rozwiązanie musi liczyć się z tym, że straci swój dotychczasowy majątek. Nie wszystko podlega zajęciu, ponieważ taka osoba czy rodzina musi mieć możliwość normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Decyzję o upadłości konsumenckiej podejmuje sąd i może takie postępowanie umorzyć jeżeli nasza postawa będzie sprzeczna z tym co przedstawiliśmy.

Jak wyjść z długów nie mając pieniędzy? – konsolidacja zadłużenia

Jeżeli wpadłeś w spiralę zadłużenia i wciąż zastanawiasz się jak wyjść z długów chwilówek to przemyśl konsolidację zadłużenia. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które mają wiele pożyczek czy kredytów i tym samym wiele rat do spłacania. Konsolidacja jest połączeniem całego zadłużenia w jedno i ustalenie jednej miesięcznej raty. Często możliwe jest też przesunięcie terminu spłaty. Niestety firmy pożyczkowe pobierają opłaty za tego typu usługi ale czasem nie ma innego wyjścia. Warto to rozważyć jeżeli zastanawiasz się jak wyjść z długów finansowych.

Jak wyjść z długów nie mając pieniędzy? – zacznij zarabiać

Jest wiele możliwości na zarobienie dodatkowych pieniędzy do domowego budżetu. Warto poszukać ofert pracy online. W ostatnim czasie taki sposób pracy zyskał na popularności. Często nie trzeba mieć żadnego doświadczenia ani wykształcenia. Jedyne czego potrzebujemy to dostęp do internetu i komputer lub tablet. Jeżeli taka praca jest niemożliwa to warto poszukać dodatkowej pracy nawet na pół etatu. Każda dodatkowa złotówka będzie bardzo pomocna i pomoże nam wyjść ze spirali zadłużenia. Dobrym rozwiązaniem może być też sprzedaż niepotrzebnych rzeczy. Każdy z nas ma w domu wartościowe przedmioty, które można spieniężyć. Warto szukać nowych rozwiązań i działać wielopłaszczyznowo. To jak długo będziemy tkwić w ciężkiej sytuacji finansowej zależy od nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *